Хіраґана – «гладка абетка», «рівна абетка», часто називаємо її ще “кругленька абетка”.
Бо є ще одна – катакана, вона більш гостра. Порівняйте:
ひらがな – хіраґана
カタカナ – катакана
Використовується як основна абетка разом із ієрогліфами.
Хіраґана відноситься до силабічної або складової абетки. Це означає, що більшість її символів це склад, а не одна літера як завжди буває. Наприклад слово хіраґана:
хі ひ , ра ら, ґа が, на な
Катакана – «рубчаста абетка».
Використовується переважно для запису запозичених слів європейського походження, іншомовних власних назв (країни, імена тощо) та термінів, еквіваленти яких відсутні у японській мові.
Також силабічна або складова.
Наприклад саме слово катакана:
ка カ, та タ, ка カ, на ナ,
Ромадзі – «латиниця», латинізація японської мови. Спеціально розроблена для легкості вивчення японської мови.
日本語 – nihongo
食べる – taberu
Найширше використання у світі має система Гепберна, призначена початково лише для англомовних осіб
Емодзі – яп. “е” картинка , “модзі” знак, символ. Оособлива мова ідеограм і смайлів, які широко використовують в електронних повідомленнях та на сторінках сайтів.
😀 🎹 🍓
Найперший набір символів цієї графічної мови був створений в 1995 році японцем Сігетака Куріта.
Кандзі (яп. 漢字 — канджі, «китайські знаки») — ієрогліфічне письмо. Запозичене японцями в Китаї у 5-6 століттях. До запозичених знаків були додані ієрогліфи, розроблені самими японцями (国字 — кокудзі).
Окуріґана – «супроводжуюча кана». Cуфікси у вигляді кани для ієрогліфів в японській мові.
食べる
Окуріґана як правило використовується для зміни форм прикметників і дієслів. Може відображати граматичний час (минулий або теперішній/майбутній), стверджувальне або заперечне значення, категорії ввічливості тощо.
Фуріґана – фонетичні підказки в японській мові. Складаються з маленьких знаків кани, що надруковані поруч із ієрогліфами або іншими символами, і вказують на їх прочитання.
男 漢字
У горизонтальному тексті фуріґана розташовується над лінією тексту, у вертикальному — праворуч від нього, як показано нижче.
TASK
Запишіть свій переклад на аудіо або відео та надішліть своєму викладачу або сюди, якщо ви вчитесь самостійно (вкажіть мову та номер уроку) – надіслати мою домашку.